+420 604 258 977

O mně

“Fotím pro radost svou a potěšení těch, které fotím”

marketa2

Markéta Česneková

Svou radost z fotografování jsem přeměnila v pracovní vášeň.

Máme doma tři děti a k tomu sportovce, proto prostředí rodiny, dětí  a jejich sportů jsou mi i fotograficky nejbližší.

Nejlepší zkušenosti s fotografováním rodin a dětí mám v přírodě, kde si to všichni moc užijeme a vždy se povedou nějaké fotky i těm, kteří se objektivu raději vyhýbají. Zkušenosti mám i s focením dětí ve školce, školními akcemi, na závodech...

Fotograf má v sobě několik rolí a není to vůbec jednoduché, pro mne to je ovšem moc zajímavé a naplňující :-). 

Individuální a citlivý přístup je u mne na prvním místě. Zajímají mne nové náměty, témata i situace a líbí se mi styl práce:  vize - touha - cíl společného díla, mít čas pro pochopení a nacítění se navzájem, užít si to s lehkostí a radostí a pak se těšit společně z výsledku i zážitku. Tento způsob mého přístupu k práci je jedinečný oproti “ateliérovým” fotografům. 

Moc mne baví o všem kolem sebe přemýšlet v souvislostech a nejinak je tomu i ve fotografii. Proto nikdy nezačnu jen tak "cvakat", aniž bych se podrobně neseznámila se záměrem focení a ráda uplatňuji a propojuji i své zkušenosti z marketingu. Líbí se mi, když mohu přemýšlet do hloubky nad zadáním a být užitečná i ve vytváření konceptu, např. pro účely webových prezentací.

S foťákem nejlepší relax nacházím v přírodě, kde si hledám různé náměty a moc ráda nahlížím objektivem do neviditelných detailů.

Pokud se vám líbí představa stát se součástí mých projektů, prosím kontaktujte mne.

Více o mně:

Zrcadlovkou fotografuji od roku 2001, digitálně jsem začala fotit o 5 let později. Absolvovala jsem semestr studia v “Pražské fotografické škole” a dva pokročilé semestry “Večerní fotoškoly” ve FotoŠkoda. Zúčastnila jsem se různých víkendových fotoworkshopů. Jsem členem fotoklubu Brandobol.

 

 

Chcete také krásné fotografie?

Časté dotazy

Jak dlouho trvá focení?

Doba trvání focení záleží na mnoha faktorech, nejdříve potřebuji znát odpovědi na spoustu otázek, abych mohla odpovědět - téma focení, počet požadovaných fotek, počet motivů, koho/co budeme fotit, jak dlouho trvá akce po kterou budu fotit....

V jakém formátu dostanu fotografie?

Nejčastěji předávám fotografie elektronicky v maximální kvalitě JPEG. Po domluvě nechávám i fotografie vytisknout a předávám osobně nebo poštou. 

Přijedete fotit k nám domů?

Ano, lokaci focení domlouvám vždy podle potřebného záměru focení a s individuálním přístupem k možnostem klienta.

Co potřebuji na focení?

Hlavně dobrou náladu a motivaci nechat se fotit. Praktické rady a rekvizity domlouvám individuálně.

Jaké jsou cenové podmínky?

Na prvním místě je vždy vaše spokojenost, proto cenu domlouvám individuálně a vždy až po vyjasnění představy o výsledku. Prosím kontaktujte mne.